gallery wordpress plugin

Zaļās zeķubiksēs un uzmundrinoši krāsainā kleitā 4.oktobra vakarpusē Gulbenes Mākslas skolā viesojās māksliniece Patrīcija Brekte, lai kopā ar bērniem veidotu smilšu animācijas filmu.

Iepazīstināti ar interneta platformā YouTube esošajiem audiovizuālajiem piemēriem saistībā ar smilšu stāstiem un sadalīti grupās pa divi vai trīs, bērni individuālās smilšu versijās vizualizēja Patrīcijas atvestā stāsta „Zvirbulis un kaķis” saturu. Ar mērķi praktiski sajust smiltis kā izejmateriālu animācijas veidošanā, Patrīcija katram bērnam deva iespēju strādāt un  sagatavoties darbam uz iepriekš speciāli sagatavotas virsmas.

Pēc nosacīta treniņa, katra grupa vai pāris noteiktā secībā veidoja savu „Zvirbuļa un kaķa” stāsta daļu. Lai arī katram bērnam nācās paciesties, ticis pie savām 45 sekundēm smilšu, ikviens bija pilnībā gatavs un ieinteresēts parādīt savu interpretāciju par kopīgo stāstu.

Rezultātā aptuvenās divās stundās mākslas skolas audzēkņi radīja smilšu animācijas filmu, kas paliks katra paša individuālajā atmiņā.

Smilšu animācijas darbnīca notika ar VKKF atbalstu sadarbībā ar Radošo apvienību „Piektā Māja” projekta „Animācijas dienas un nakts Gulbenē ” noslēgumā.

© Gulbenes Mākslas skola