Šā gada sulu mēnesi ar 25 gadu jubilejas svinībām – izstādi „Satikšanās” Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā 28.martā pulksten 16:00 ieskandinās Gulbenes mākslas skola.

Jau no gada sākuma visi Gulbenes mākslas skolas 230 bērni un 11 pedagogi ir pievērsušies trīs Gulbenes novadnieku – mākslinieku – Ludolfa Liberta, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka – daiļrades izpētei un interpretācijām par to mākslas darbu formā. Integrējot mākslinieku darbu tematiku dažādos mācību priekšmetos, katru dienu strādā gan skolotāji, gan mākslas skolas audzēkņi. Nu jau drīz šos darbus ikviens interesents varēs aplūkot, sākot ar 4.aprīli, izstādē „Satikšanās” Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.

Gulbenes mākslas skolas Galgauskas klases skolotāja Rudīte Liepiņa stāsta, ka kopā ar bērniem izstrādā skatuves dekorācijas metus, tādējādi radot interpretācijas par scenogrāfa, gleznotāja un LMA pedagoga Ludolfa Liberta daiļradi. Skolotāja norāda, ka viens no iemesliem, kāpēc izvēlēts tieši Liberts, ir tas, ka mākslinieks dzimis Tirzā, tātad Galgauskas tuvumā. R.Liepiņa norāda, ka bērniem patīk interpretēt mākslinieka darbus, tomēr audzēkņiem ir grūtības saprast, ka darbos iespējams pievienot kaut ko no sevis, nepazaudējot Liberta mākslas raksturu.

Savukārt skolotāja Dzidra Konone kopā ar bērniem darbojas ap un par Druvienā dzimušā tekstilmākslinieka Jūlija Straumes daiļradi. Mākslas skolas bērni skolotājas vadībā strādā divās daļās – dabas formas un paklāju raksti-, pielietojot akvareli. Dz.Konone norāda, ka bērniem grūtības sagādā Jūlija Straumes darbu smalkums, kas to interpretāciju padara ļoti sarežģītu. „Man ir sajūta, ka darbi būs labi un ka tajos varēs sajust Jūlija Straumes daiļradi,” stāsta skolotāja.

Mākslas skolas skolotāja Daiga Kaufmane priekšroku devusi gulbenieša, gleznotāja, interjerista, pedagoga un mākslas kritiķa Jūlija Madernieka rakstu pētniecībai un darbu interpretācijām. Skolotāja norāda, ka darbi, no kuriem daži jau pabeigti, top dažādās tehnikās (aplikācija, guaša, plastika un citi), atkarībā no audzēkņu vecuma grupas. Skolotāja min, ka jaunākie audzēkņi pirmo reizi strādā ar liela formāta darbiem un priecājas par Madernieka stilistikā no plastikas topošo pulksteni.

Izstādes „Satikšanās” konceptu raksturo ceļš ar pieturvietām un Gulbeni kā satikšanās centru, tādējādi veidojot simbolisku karti. Ceļš šajā izstādē raksturo kustību, tiešu vai netiešu komunikāciju, kas aizved noteiktos vai nenoteiktos ceļojumos un virzienos. Savukārt pieturvietas ir plānoti vai neplānoti, gribēti vai negribēti satikšanās punkti ar sevi, ar mākslinieku, ar citiem cilvēkiem, ar objektiem un mākslu. Pieturvietas paredzētas kā apstāšanās un pārdomu vietas, kur izdomāt vismaz vienu labu domu.  Savukārt visa centrā – Gulbene.

Trīs izstādē izveidotās pieturvietas tematiski iezīmēs trīs māksliniekus – Ludolfu Libertu, Jūliju Straumi un Jūliju Madernieku – un interpretācijas par viņu daiļradi mākslas darbu formā. Tādējādi pieturvietas izstādē uzskatāmi arī par orientieriem mākslas skolas bērnu un skolotāju darbiem. Izstādes ietvaros būs izveidota arī bibliotēka, kur aplūkot grāmatas, iepazīstot mākslinieku – novadnieku atstāto mantojumu.

Izstādes atklāšanā gaidāmi vairāki pārsteigumi, ko sagādās Gulbenes Tautas teātra aktieri. Izstādē būs apskatāmi arī Radošās apvienības “Piektā Māja” dekoratīvās glezniecības kursu dalībnieču un mākslas skolas pedagogu radošie darbi. Izstāde „Satikšanās” ir tikai mākslas skolas jubilejas pasākumu sākums, jo jau maija beigās līdz ar mācību gada noslēgumu Gulbenes mākslas skolas pagalmā paredzēti dažādi pasākumi, par kuriem informēsim papildus.

Izstādi rīko Gulbenes mākslas skola sadarbībā ar Radošo apvienību “Piektā Māja” un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju. Izstādi finansiāli atbalsta Gulbenes novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes Kultūras programma.

Uz atklāšanu pulksen. 16:00 aicināti visi intereseni un ieeja atklāšanas dienā ir bez maksas. Izstāde Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz 10.maijam (no pulksten 10.00 līdz 17.00 no otrdienas līdz piektdienai un no pulksten 10.00 līdz 14.00 – sestdienās). Tiekamies!

©Gulbenes Mākslas skola