Dažas stundas pirms Latvijas hokeja vēsturiskā panākuma Ziemas Olimpisko spēļu kontekstā otro reizi Gulbenē un Gulbenes mākslas skolā praktiskā un teorētiskā veidā viesojās ādas apstrādes māksliniece, Latvijas grāmatsējumu un ādas dizaina asociācijas vadītāja Ilizane Grīnberga un fotogrāfs un metāldizaineris Māris Grīnbergs.

Pēc otrdienas rītā gan satura, gan apmeklētības ziņā piepildītām lekcijām Vecgulbenes muižā abi mākslinieki devās pie Gulbenes mākslas skolas bērniem, lai vadītu gramātu iesiešanas darbnīcu un stāstītu par fotogrāfiju.

Divās mākslas skolas klasēs jau laikus pulcējās ieinteresētie bērni. Pēdējais piliens grāmatu aktivitātes sākumam bija mākslinieces Ilizanes ierašanās. Šoreiz grāmatu veidošana notika vienā no Austrumāzijas salu valsts – Japānas – tehnikām. Visu grāmatas izveides soļu rezultāts, kā pamatā ir divu dažādu krāsu un kopumā 20 lapu izvēle, bija katra bērna un vairāku mākslas skolas pedagogu biezāku un plānāku, bet noteikti krāsainu zig-zag formas grāmatu izveide. Tapat darbnīcas laikā bērni radīja ne vien grāmatas iekšpusi, bet arī individuālus grāmatu vākus, savukārt grāmatu saturs paliks katra autora paša ziņā.

Kad mākslas skolas bērnu uzvara darbā ar savu pirmo pašizveidoto grāmatu, iespējams, iezīmēja lielisku panākumu-uzvaru arī vēlāk sekojošajā Latvijas-Šveices hokeja spēlē, skolā ieradās fotogrāfs Māris Grīnbergs. Lielākiem Gulbenes mākslas skolas klašu pārstāvjiem un arī citiem Gulbenes novada foto interesentiem mākslinieks turpināja jau janvāra lekcijā iesākto saistībā ar kompozīciju fotogrāfijā.

Šīs un citas mākslinieku vizītes Gulbenes mākslas skolā notiek, pateicoties „Radošās apvienības „Piektā Māja”” projektiem, ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

©Gulbenes Mākslas skola