Valkā pagājušajā sestdienā notika Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālo darbu konkursa “Jāņa Cimzes Dziesmu rota” noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana.

Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane stāsta, ka no mūsu mākslas skolas konkursā piedalījās 11 Rankas un Lizuma klašu audzēkņi, kuriem sagatavoties konkursam palīdzēja skolotāja Vaira Briede. Konkursa tēma bija Jāņa Cimzes tautasdziesmu apdares. Konkursantu uzdevums bija, klausoties tautasdziesmu apdares, sadzirdēt, izjust un attēlot tautasdziesmas saturu, noskaņu, melodiju un daudzbalsīgumu.

Konkursā pavisam piedalījās 46 mākslas skolas un tika iesūtīti 465 darbi. Mūsu skolas audzēkņu darbi izpelnījās konkursa žūrijas atzinību – Rankas 1.klases audzēkne Aleksandra Mitrofanova ieguva 2.vietu, bet Daniela Dūrīte (Rankas 3.klase) un Kristiāns Fīze (Rankas 1.klase) saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra balvas.

Konkursa noslēguma pasākums notika Valkas Novadpētniecības muzejā, kur mājasmātes lomā iejutās muzeja vadītāja kā ievērojamā skolotāja un latviešu mūzikas darbinieka Jāņa Cimzes māsa, bet konkursantus sveica Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, Valkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece, Nacionālā kultūras centra pārstāve Ilze Kalve un pārstāvji no Valkas novada domes, Valkas mūzikas skolas, kā arī viesi no UNESCO Latvijas pārstāvniecības.

“Pēc balvu saņemšanas un muzeja apskates mēs paviesojāmies arī Valkas mākslas skolā un apskatījām konkursantu darbu izstādi Valkas kultūras namā,” piebilst S.Dikmane.

©Gulbenes Mākslas skola