Jau kādu laiku vasara ir sākusies un, neatkarīgi no laikapstākļiem, turpina savu diezgan neatkarīgo gaitu. Lai nedaudz iesaldētu brīvdienu ikdienas rutīnu un padziļināti iepazītu mākslas vidi sevī un sev apkārt, Gulbenes mākslas skola Gulbenes novada interesentiem vecumā no 11 līdz 18 gadiem šīs vasaras augustā sniedz iespēju nokļūt un radīt mākslas ceļu krustojumus starp Latviju un Gruziju grafiti un stencila tehnikā.

Saturiski nometnes „Mākslas ceļu krustojumi: Latvija-Gruzija” dalībniekiem būs iespēja iepazīt mākslu caur starpkultūru sadarbību, apgūstot Gruzijas un paplašinot redzesloku Latvijas mākslā un kultūrā. Ar neformālu un interaktīvu metožu pielietojumu ikviens nometnes dalībnieks iepazīs mākslinieku-novadnieku Jūliju Straumi un viņa daiļradi Latvijā un Gruzijā. Balstoties uz Jūlija Straumes daiļrades izpēti, nometnes dalībnieki paši radīs darbus grafiti un stencila tehnikā uz vienas no Gulbenes pilsētas sienām. Kuras? – Tas lai pagaidām paliek noslēpums. Praktiski un teorētiski ar bērniem un jauniešiem nometnē strādās Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un Gulbenes mākslas skolas pedagogi, kā arī brīvprātīgie. Konkrētās dienās ieradīsies pārstāvji no Gruzijas.

Dienas nometnei priekšzināšanas nav nepieciešamas, un dalības maksa tajā ir 20.00 eiro (visām dienām). Dalības maksā ir ietvertas pusdienas, materiāli darbnīcām, ekskursija uz Rīgu, Druvienu, izstāžu apmeklējumi, grafiti krāsu flakonu iegādei, Gruzijas kultūras iepazīšanai un citām lietām un vietām saistībā ar nometnes norisi.

Būs lieliski, tāpēc piesakies jau tagad, jo dalībnieku skaits nometnē ir ierobežots – pieteikšanās vēlama līdz 30.jūnijām! Pašlaik lūdzam nometnei pievienoties bērnus un jauniešus vecumā no 14 līdz 18 gadiem, jo bērni jaunākajai nometnes grupai jau ir pieteikušies! Plašāka informācija un pieteikšanās: gms@gulbene.lv vai gundega.skela@gmail.com; tel.nr.: 64473040; 26443480; 29359594.

Jūlijs Straume ir viens no izcilākajiem latviešu lietišķās mākslas meistariem un tiek uzskatīts par pirmo Gruzijas dizaineri. Šogad māksliniekam tiek svinēta 140 gadu jubileja, kā ietvaros jau šajā nedēļas nogalē Druvienas vecajā skolā-muzejā notiks dažādas aktivitātes.

Nometne noris projekta “Globālās izglītības sabiedrības veidošana” ietvaros un ar tā finansiālu atbalstu

©Gulbenes Mākslas skola