gallery wordpress plugin

“Lai viņi nesteidzas un nestrādā, bet bauda vasaru un pavada laiku ar sevi, tāpat kā mēs, bērni, to darām!” ar šādu vēlējumu skolotājiem Gulbenes mākslas skolas 5.klases audzēknis Krists Cirponis saņēma savu šā mācību gada liecību. Lai arī liecības viena pēc otras ir pazudušas skolēnu rokās tāpat kā mākslas skolas sarūpētās konfektes vēderā, tas nebūt nenozīmē, ka skolas durvis tiks slēgtas. Skola, protams, vasarā kļūs klusāka, bet daudzi notikumi vēl tikai sekos.

Pēdējās maija darba dienas agrumā atgadījās kuriozs – vienam no mākslas skolas skolēniem vējš no kabatas izrāva liecību, ko vēlāk skolā ienesa kāda cita skolēna mamma. Tieši šis ikdienas moments iezīmēja arī Gulbenes mākslas skolas neformālo gaisotni liecību izsniegšanas un reizē arī saņemšanas dienā. Nedaudz uzposušies skolēni un arī skolotāji pēdējo reizi pirms vasaras brīvlaika skolas telpās ieskatījās cits citam acīs un aprunājās.

Daloties savās idejās un vēlējumos saistībā ar vasaras brīvlaiku, bērni un arī pedagogi norādīja, ka vasara vairāk saistās ar pievēršanos sev. “Viss mācību gads ir ļoti intensīvs, ar nepārtrauktu steigu, savukārt pavasarī, kad faktiski iestājas mācību gada beigas, rodas apmulsums – visa steiga vienā brīdī beidzas. Vasara ir labs atpūtas brīdis,” norāda skolotāja Līga Saveļjeva.

“Vasaras brīvlaikā es vienkārši varu iet uz pļavu vai sēdēt istabā, lasīt jaunu nopirktu grāmatu. Skolas laikā tik daudz laika nav – jāmācās, vienīgi piektdienas vakari un brīvdienas,” tā Gulbenes mākslas skolas 3.klases audzēkne Madara Bērziņa.

Savukārt priecīgi, saņemot ne tikai liecības, bet arī Pateicības rakstu par dalību Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursa “Es.Telpa.Vide.” II kārtā Valmierā, 3. klases audzēkņi Ralfs Aščuks un Raivo Bukovskis pedagogiem vasarā novēlēja: “Lai vienmēr saule apspīd skolotājus!” un “Lai skolotāji apbirst ar konfektēm “Gotiņa”!”

Citā konkursā saistībā ar Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālās mākslas virzienu – “Jāņa Cimzes Dziesmu rota” – mūsu Rankas un Lizuma klašu audzēkņi guva lieliskus panākumus. No gandrīz pustūkstoša dalībnieku no 46 mākslas skolām ar saviem gleznojumiem sekmīgi piedalījās 11 Rankas un Lizuma mākslas klašu audzēkņi skolotājas Vairas Briedes vadībā.  Konkrētajā konkursā 9-12 gadu vecuma grupā 2. vietu ieguva Aleksandra Mitrofanova no Rankas 1. klases, bet Kristiāns Fīze (Rankas 1.klase) un Daniela Dūrīte (Rankas 3.klase) saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra balvas.

Bet šī nedēļa un līdz ar to arī jūnija mēnesis mākslas skolā sākas ar jauno mākslas censoņu iestājeksāmeniem. Pievēršoties nākamajām mācību gadam, vienā no mākslas skolas klasēm ir uzstādīta interaktīvā tāfele, kas, sākot ar 2014./2015.mācību gadu, palīdzēs vēl aktīvāk un radošāk nodoties mākslas apguvei.

Tāpat, pateicoties Latvijas Monreālas Sabiedriskā centra atbalstam, Gulbenes mākslas audzēkņi prakses stundu ietvaros jūnija sākumā dosies divās izpētes ekskursijās uz radošo sietspiedes darbnīcu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā, nokļūs Mākslas akadēmijas sienās, kā arī apskatīs mākslinieka-novadnieka Jūlija Straumes istabu Druvienas vecajā skolā-muzejā.

Savukārt jaunais mācību gads mākslas skolā nosacīti sāksies jau augustā ar atvērto dienas nometni ikvienam interesentam vecumā no 11-18 gadiem “Mākslas ceļu krustojumi: Latvija – Gruzija”, par ko plašāka informācija sekos tuvāko dienu laikā.

©Gulbenes Mākslas skola