Veikali parasti tiek saistīti ar rutīniska darba turpinājumu pirms došanās mājup, svētku stresu, tēriņiem un mulsumu lielajā piedāvājumu klāstā. Savukārt mākslu un kultūru ierasts attiecināt uz muzejiem, galerijām, kultūras centriem un skolām. Laužot iepriekš minētos iedomātos pieņēmumus un pateicoties veikala “BETA”  īpašnieka Valērija Pokidjko atbalstam, no 21.novembra pusdienlaika veikala “BETA” telpās ikviens interesents var iepazīties ar Gulbenes bērnu un jauniešu pasaules redzējumu ar komiksu starpniecību.

Reflektējot par sev svarīgo un nesvarīgo, apkārt notiekošo, “pirmo, kas ienāk prātā”, realitāti un iedomu pasauli, kopumā 24 Gulbenes interesenti pirms nepilna mēneša apvienoja vizuālo mākslu un literatūru, radot komiksus.

Jau ziņojām, ka aptuveni pirms mēneša mākslinieku Mārtiņa Zuša un Klāva Upaciera vadībā viena diena Gulbenes mākslas skolas telpās tika aizvadīta komiksu iepazīšanā un veidošanā. Komiksu darbnīcu taustāmais rezultāts dažādās formās – pastkartēs, “izklātos” komiksos pie sienas un grāmatu veidā – pašlaik apskatāms veikala “BETA” pirmajā stāvā. Komiksu izstāde ar uzsaucienu “NĀC. SKATIES. ZĪMĒ PATS.” aicina ikvienu izstādes apmeklētāju ne vien apskatīt citu darbus, bet arī pie īpaši sagatavotas veikala sienas radīt komiksu pašam. Neaizmirstot tos, kuri uz izstādi nevar atnākt paši, draugus un paziņas aicinām izmantot komiks-pastkartes, ko nosūtīt savējiem.

Ar Ziemassvētkiem līdzīgu vēlējumu kultūras un mākslas pieejamībai Gulbenes pilsētvidē (ārējai un iekšējai), izstāde veikalā “BETA” apskatāma no 21. novembra līdz 4.decembrim. Izstāde atvēra katru dienu no plkst. 8:00-22:00. Ieeja – bez maksas.

Izstādē apskatāmo kolektīvo un individuālo komiksu autori: Baiba Saveļjeva, Dārta Dagmāra Cigle, Rihards Ozoliņš, Ņikita Boļšakovs, Dita Rūta Ceriņa, Aleksa Iļjenko, Madara Bērziņa, Gundega Kļaviņa, Amanda Viktorija Vavilina, Līna Kalēja, Baiba Elizabete Brūniņa, Raivo Bukovskis, Orests Antonijs Zelčs, Edvils Laizāns, Anna Tihanova, Alise Vinceviča, Sindija Gabrāne, Kristers Gabrāns, Andis Petrovskis, Sanija Kokareviča, Liene Petrovska, Valters Vasiļjevs, Evelīna Vanaga, Hermanis Petručeņa.

Komiksu darbnīcas tiek realizētas Radošās apvienības “Piektā Māja” projekta “Comic Sans pārsvītrota vienādības zīme Comics Sense” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Projekts noris sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu, komiksu kultūras žurnālu “Kuš!”, veikalu “BETA” un Jauniešu centru “Bāze”.

©Gulbenes Mākslas skola