Pirmais, kas interneta meklētāja Google parādās ievietojot vārdu kopu «Briseles kāposti», ir dažādi padomi mazo, zaļo bumbiņu pagatavošanā svaigā un citos neskaitāmos veidos. Savukārt 2013.gadā komiksu žurnāla «kuš!» sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību Latvijā izsludinātajā komiksu konkursā par tēmu «Briseles kāposti» dažādi autori piedāvāja savu redzējumu par to, kas ir un kas varētu slēpties aiz konkrētās tematikas. Kopš šodienas 10 žūrijas vērtējumā labākas interpretācijas par Briseles kāpostu tēmu izkārtas un apskatei līdz oktobra beigām pieejamas Gulbenes Mākslas skolā. Bet 25.oktobrī Gulbenes Mākslas skolas telpās notiks komiksu darbnīcas, kā ietvaros ikviens interesents varēs radīt pats savu komiksu.

2013.gadā izsludinātajā komiksu konkursā četru mēnešu laikā kopumā 77 autori “pagatavoja” savu skatījumu par tēmu «Briseles kāposti». Piemēram, ar frāzi «Čau! Tev forši Briseles kāposti» tiek uzsākta kāda bārbiju saruna par kāpostu krellēm, aizskarot pārtikas patēriņa tematiku autores Annas Meldrājas komiksā. Tāpat, visiem zināmās sarunas par bērnu atrašanu kāpostos tā vietā, lai mūs vecākiem būtu atnesis stārķis autores Līvas Kandevicas izpildījumā.

Pēc veiksmīgas sadarbības pirmajā gadā, «kuš!» komiksu konkurss tika izsludināts arī 2014.gadā. Šogad konkursa tēma bija ķermeņa fabrika, ko iedvesmojusi zinātniskās anatomijas pamatlicēja, flāmu ārsta Andreasa Vezālija (1514-1564) grāmata „De humani corporis fabrica”. 2014.gada konkurss ir noslēdzies un žūrija ir uzsākusi darbu izvērtēšanu. «Kuš!» komiksu redaktore Sanita Muižniece Gulbenes Mākslas skolai minēja, ka ir vairāki pieteikumi arī no Gulbenes puses.

Ar komiksu izstādi neoficiāli tiek atklāts radošās apvienības “Piektā māja” projekta “Comic Sans = Comics Sense” saturs. Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, un tā ietvaros 25.oktobrī mākslinieku Mārtiņa Zuša un Klāva Upaciera vadībā notiks komiksu darbnīcas, kur var piedalīties ikviens interesents vecumā no 6-18 gadiem. Darbnīcās bērni un jauniešu uzzinās, kas ir komikss, iepazīs dažādas to veidošanas tehnikas, izveidos paši savu komiksu, pieredzēs novembra mēnesī gaidāmo darbnīcas komiksu izstādi, lieliski un saturīgi pavadīs pirmo rudens brīvlaika dienu. Informāciju par darbnīcām iespējams atrast Gulbenes ielās, skolās, savukārt pieteikšanās, rakstot gundega.skela@gmail.com . Vietu skaits ir ierobežots.

«Kuš!» ir komiksu kultūras žurnāls Latvijā, kas dibināts 2007.gadā. Katrs žurnāls sastāv gan no starptautisku, gan Latvija mākslinieku darbiem par konkrētu tematiku, kas katru reizi tiek mainīta. «Kuš!» mērķis ir popularizēt komiksu kultūru Latvijā, kur tā praktiski nepastāv, un izplatīt Latvijas komiksus ārpus Latvijas. «Kuš!» izdod ne tikai žurnālu, bet arī organizē pasākumus, darbnīcas, izstādes, komiksu sesijas un dažādus citādus ar komiksiem saistītus pasākumus. Vairāk par kuš! – http://www.komikss.lv/

©Gulbenes Mākslas skola