Ja man pajautātu, ar ko asociējas vārdu salikums “palu laiks”?, – pirmās domas saistītos ar pavasari, plūdiemOgres pilsētā un ilgstoši slapjām kājām. Savukārt Gulbenes mākslas skola izvēlējusies “palu laika” metaforisko versiju, to sasaistot ar 21.gadsimtam raksturīgo informācijas plūsmu, kas caur dažādiem kanāliem (internets, TV, radio, avīzes) pārpludina mūsu ikdienu. Mēģinot ar visu ienākošo informācijas gūzmu tikt galā, filtrēt un nepazust tajā, Gulbenes mākslas skola ar avīzes kā pamatizejmateriāla palīdzību ir radījusi Gulbenes kultūras centra vestibilā apskatāmo audzēkņu darbu izstādi “Palu laiks”.

Lai arī straujā informācijas plūsma ir manāmi mainījusi mūsu ikdienas paradumus, informāciju lielākoties patērējot digitalizēti, joprojām šķiet, ka rīts vai kāda cita dienas daļa ir bijusi vērtīgi pavadīta, pārlapojot avīzi vai kādu citu drukātu tekstu. Tomēr no rīta lasītais parasti zaudē aktualitāti jau dažas stundas vai pat minūtes vēlāk, tāpēc avīzes dzīve visbiežāk beidzas plītī vai miskastē. Spītējot avīzes ikdienas liktenim, Gulbenes mākslas skola metās izaicinājumā un vairāku mēnešu garumā avīzei piešķīra pamatizejmateriāla nozīmi, tā rezultāts pašreiz apskatāms izstādes “Palu laiks” mākslas darbos.

Tikpat, cik analītiska, poētiska vai “dzeltena” bieži vien ir mūsu patērētā informācija, tikpat dažādu versiju un tehniku pilni ir Gulbenes mākslas skolas audzēkņu darbi izstādē “Palu laiks”. Izstāde vēl līdz 11.februārim apskatāma Gulbenes kultūras centra vestibilā. Savukārt no 13.februāra izstāde ikvienam interesentam būs skatāma Gulbenes mākslas skolā.

„Palu laiks” darbu autori ir Gulbenes mākslas skolas dažāda vecuma klašu audzēkņi, tajā skaitā arī Gulbenes mākslas skolas visu lauku klašu skolēni – Jaungulbenes, Lizuma, Galgauskas un Rankas.

© Gulbenes Mākslas skola