Divu teorētisku, praktisku un neformālu mācību dienu ietvaros kopumā 19 topošajām un esošajām vietējām mājražotājām bija iespēja satikties, sapņot, domāt un rīkoties Radošās apvienības “Piektā Māja” organizētās programmas “Ē-Dizaina domāšana” ietvaros.

Bieži vien redzams (piemēram, “Zaļajā tirdziņā” vai ikdienas tirdzniecības vietās), ka vietējie mājražotāji preču nenoliedzamajā kvalitātē nepievērš pienācīgu uzmanību sava produkta ārējam iepakojumam, tā izskatam un zīmolam kopumā. Tomēr tieši preces ārējais tēls (ieskaitot pašu pārdevēju) rada pirmo iespaidu potenciālajam pircējam. Tāpēc mājražotāju mācības Sandras Dikmanes vadībā teorētiski un praktiski tika uzsāktas ar fokusu uz dizainu un zīmolu kā vienu no svarīgākajiem elementiem veiksmīgam preces pārdošanas stāstam gan realitātē, gan tiešsaistē.

Savukārt reālu iedvesmas devu ar savu stāstījumu pa nedaudz bīstamajiem ziemas ceļiem Gulbenes mākslas skolas telpās ieveda Jumpravas sidrdaris “Mr.Plūme” jeb Mārtiņš Plūme kopā ar sievu. Iedvesmojoši daloties ar savu stāstu no idejas par sidra darināšanu līdz tikko aizgājušajam pirmajam pārdošanas gadam un pieredzē balstītiem ieteikumiem Gulbenes vietējiem mājražotājiem, Māris Plūme mudināja “Sapņot, domāt un rīkoties”.

Brīdī, kad preces koncepcija ir skaidra, izpētīti konkurenti, izprasta mērķauditorija un pati prece gatava – to var un vajag virzīt plašāk, ko piedāvā sociālie mediji un dažādas interneta pārdošanas vietnes. Kas, kāpēc un kā guri pielietot sociālos medijus Twitter, Facebook, draugiem.lv, Instagram un Pinterest savā un savas preces labā? – bija vieni no atbildamajiem jautājumiem.

Savukārt integrēto pusdienu ietvaros projektu vadītāja Ieva Garjāne iepazīstināja ar papildu iespējām internetā, ko būtu vērts zināt un izmantot tieši mājražotājiem. Savu skatījumu un ievadu par interneta pārdošanas vietni “Etsy” sniedza vietējā mājražotāja Jolanta Brūniņa.

Neformāli izvērtējot mācībās iegūto, dalībniece Oksana norādīja, ka “Viens nav cīnītājs – jāmeklē ģimenes”. Iepriekš minētais attiecas gan uz nepieciešamību pievērst uzmanību preces sortimentam, gan sadarbībai starp dažādām nozarēm un mājražotājiem kopumā.

Savukārt kāda cita dalībniece savu sajūtu par notikušo raksturoja ar vārdiem: “Laikam jāizpleš spārni”. Savukārt @IvetaRozina savā Twitter kontā pēc mācībām ziņoja: “Gūt iedvesmu – tas ir daudz vai maz? Tieši to es 2 dienu garumā guvu @GulbenesMS organizētajās mājražotāju mācībās. Paldies!”

Tomēr šī divu dienu iespēja savstarpēji satikties dažādu nozaru vietējiem mājražotājiem un papildināt zināšanas saistībā ar e-vides nozīmību savas preces pārdošanā un izplatīšanā ir svarīga ne tikai vienu reizi gadā mācību ietvaros, bet ar mērķtiecīgi un regulāri iniciētiem notikumiem visa novada kontekstā.

Esošie un topošie vietējie mājražotāji prasmes un iemaņas “Ē-dizaina” domāšanā apguva Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmas konkursa Radošās apvienības “Piektā Māja” programmas “Ē-Dizaina domāšana” ietvaros. Paldies visiem dalībniekiem un sadarbības partneriem: Gulbenes mākslas skolai, Vidzemes Biznesa un inovāciju inkubatora Gulbenes filiālei un Jumpravas sidrdarim “Mr.Plūme”!

Minētās mācības turpināsies 30. un 31.janvārī, kad Jolantas Brūniņas vadībā mājražotāji izveidos un attīstīs savu piedāvājumu tiešsaistes pārdošanas vietnē “Etsy”. Labu ceļavēju!
© “Piektā Māja”