gallery wordpress plugin

Kad Gulbenes Mākslas skolas telpās aizgājušajā sestdienā grafika un metāls tika savīts Rasmas Pušpures vadībā; priekšstatus par keramiku un ģipsi piedāvāja Armands Jaspers un savu sajūtu skaņas veidolā ienesa Edgars un Klēra Andersoni-Safronovi, četras stundas radošo darbnīcu projekta “13 Mūsējie” ietvaros pazuda tikpat ātri kā pagājušās nedēļas rīta sniegu parādīšanās un nozušana.

projekts “13 Mūsējie” ir par mākslas skolas absolventu-jauno mākslinieku un par mākslas skolas pašreizējo audzēkņu savstarpējo sinerģiju. Visa 2014./2015. mācību gada ietvaros mākslas skolā ierodas skolas absolventi-jaunie mākslinieki, daloties savās praksēs un pieredzēs, pārstāvot visdažādākās mākslas jomas, daļu no mākslām piedāvā izdzīvot arī pašreizējiem mākslas skolas audzēkņiem.

Iepriekšējās trīs darbnīcas par kopīgo tēmu – 13 mūsējie – vadījuši Artūris Lācis, Linda Konone, Monta Gāgane, Jurģis Volodins, Rūta Dimdiņa, Gunārs Rītiņš, Armīns Maslovskis, Beāte Medne un Ilze Medne. Savukārt viens no mūsējiem – absolvents Dagnis Sloģis jau kopš projekta sākuma “būvē” mākslas skolas mājaslapu, kas publiski kļūs pieejama līdz ar marta mēneša beigām.

Projekta noslēgumā gaidāma izstāde un dokumentāla filma ar visiem darbnīcu vadītājiem tajā, par to drīzumā sekos plašāka informācija. Iepriekš minētie procesi notiek Gulbenes Mākslas skolas projekta “13 Mūsējie” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.