harijs-grundmanis-Gulbene

Jau šajā sestdienā, 18.04.2015., visas dienas ietvaros kopā ar Gulbenes novada bērniem un jauniešiem alternatīvā afišu mākslinieka Harija Grundmaņa vadībā taps lielformāta gleznota afiša režisora Reiņa Kalnaeļļa filmai “Zelta Zirgs”. Filma Gulbenes kultūras centra disko zālē (bijušajās kinoteātra “Miers” telpās) tiks izrādīta 30. aprīlī, plkst.17:00. Ieeja: bez maksas, bet ar iepriekšēju rezervāciju.

Radošās afišu darbnīcas ideja balstās bijušajās “Kino Rīga” īpaši gleznotajās afišās, kas pēc filmas izrādīšanas beigām tika nomazgātas, pēc tam gleznojot nākamās rādāmās filmas plakātu. Laikā, kad kino afišas tika gleznotas, to darīja konkrēts mākslinieks, un viens no tādiem bija arī Harijs Grundmanis.

Darbnīcas un filmu seansi noris Radošās Apvienība “Piektā Māja” projekta “Kino.Zīmē”, ko finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Paldies Gulbenes kultūras centram un Gulbenes novada domei par sadarbību!