ists

Dažus mirkļus pirms saspringtās uzvaras sākuma pasaules hokeja čempionātā Čehijā, Latvijas-Šveices izlašu savstarpējā hokeja spēlē, Gulbenes mākslas skolas Galgauskas klases komanda, cīnoties ar laikapstākļiem un pašiem ar sevi, Vestienas Leļļu mājas apkārtnē radīja otro alternatīvo lielformāta gleznoto afišu.

Kad Latvijas leļļu animācijas aizsācējs, režisors un rīdzinieks Arnolds Burovs (1915-2006) izlēma atrast vasaras patvērumu laukos, viņš nonāca netālu no Madonas novada Vestienas Sudzērdziņa ezera krasta īpašumā, kur blakus kempingam “KADIĶI” pašlaik atrodas arī “Leļļu māja”.

Pateicoties vietējiem entuziastiem un ēkas īpašniekiem, viss Burova laikā atstātais Leļļu mājas iekšienē joprojām palicis tāpat kā agrāk un apskatāms arī šodien. “Tāpēc joprojām ir iespēja sajust mākslinieka garu,” norādīja Leļļu mājas gide Agnese Ģērķe.

burovs-2015-plakats-III-soc-tikliApskatījuši pasaku namam līdzīgo ēku un tās pašreizējos iemītniekus –lelles-, jau pēc
mirkļa balti kosmiskos mēteļos ietērpti mākslas skolas Galgauskas klases audzēkņi turpat netālu no Leļļu mājas esošajā Sudzērdziņa ezera krastā skolotājas Rudītes Liepiņas vadībā leļļu animāciju iepazina ar vienas lielformāta afišas un vairāku individuālu afišu izveidošanas starpniecību. Afišas tapa par godu šā gada nelielajām Arnolda Burova jubilejas svinībām Gulbenē.

Paralēli Raiņa un Aspazijas 150. gadadienai, šogad visā Latvijā tiek svinēta arī Burova 100 gadu jubileja. Leļļu meistaru caur “Animācijas Brigādes” pārstāvju stāstījumu, animācijas filmām un radošajām darbnīcām ikvienam interesentam Gulbenes kultūras centra diskozālē būs iespēja iepazīt 21.maijā pulksten 15:00. Pasākums ir paredzēts pirmskolas vecuma un 1. – 3.klašu skolēniem. Ieeja – bez maksas.burovs-2015-plakats-I-soc-tikli

Jau ziņojām, ka līdz ar šā gada sākumu daļa Gulbenes entuziastu mēģina atjaunot kinotradīcijas Gulbenes pilsētā, bijušajās kinoteātra “Miers” telpās (pašreiz kultūras centra diskozāle “RODI”). Ar jaunākā Latvijas kino izrādīšanas starpniecību katra mēneša pirmajā ceturtdienā jau vairākus mēnešus notiek kinoseansi. Tā noteikts cilvēku loks jau ir redzējuši filmas “Izlaiduma gads” (2014), “Modris” (2014), “Uz spēles Latvija” (2014), animācijas filmu “Zelta Zirgs” (2014) un  “Džimlai Rūdi Rallallā” (2014).

burovs-2015-plakats-II-soc-tikliPateicoties ikvienam iepriekšējo kinoseansu apmeklētājam un Radošās apvienības “Piektā Māja” projektam “Kino.Zīmē”, ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu filmas Gulbenē tiks izrādītas līdz pat jūlijam. Projekta ietvaros jau tika radīta lielformāta afiša filmai “Zelta Zirgs”.