Kamēr daži skolotāji vēroja piektdienas spožo saules staru un plastmasas glāzēs piepildīto akvareļkrāsu saspēli, viens pēc otra mākslas skolas audzēkņi uzsāka skolas durvju atciršanu bez un aizciršanu ar šī mācību gada liecībām rokās. Savukārt, atcerēdamies sešus aizgājušos mācību gadus, blakus klasēs pie saviem noslēguma darbiem individuāli strādāja daži no šī gada 31 mākslas skolas beidzējiem.

2014-10-14-Danija-DIENA-II 537Vērtējot vienu no kārtējiem mācību gadiem, mākslas skolas direktore Sandra Dikmane un skolotāja Rudīte Liepiņa akcentē ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu realizētās radošās darbnīcas skolas absolventu-jauno mākslinieku vadībā, komiksu darbnīcas un izstādi veikalā “BETĀ”,  gleznoto kino afišu sestdienas.

“Sestdienu darbnīcu efektivitāte un to kuplais apmeklējums pierādīja, ka tas ir jāturpina,” norāda direktore. “Tāpat, brīnišķīgs bija Dānijas braucies. Domāju, ka mēs vēl pilnībā neizmantojam to potenciālu, ko ieguvām mākslinieka Asgera Jorna 100 gadu svinību ietvaros notikušajās darbnīcās Silkeborgā,” uzsver direktore.

“Man patika šitas,” vērtē Katrīna (2.klase), norādot uz latviešu leļļu animatoram Arnoldam BurovamIMG_5122 100 veltītajai afišai pie skolas sienas kā ietvaros Gulbenē notika Animācijas Brigādes darbnīcas un tika rādītas animācijas filmas. Savukārt Ritvaram (5.b klase) no šī mācību gada atmiņā palikuši mākslas skolas absolventi-jaunie mākslinieki, kuri visa gada laikā projekta “13 Mūsējie” ietvaros kopā ar pašreizējiem skolas audzēkņiem ieguva jaunas prasmes un skatījumu mākslā. Artūra Lāča vadītā darbnīca ar skenēšanu un pie brāļa Gunāra Rītiņa tapusī lampa no diapozitīviem ir tas, ko piedzīvoja un visskaidrāk atceras Ritvars. Jautāts, vai tas, ka darbnīcas notika sestdienās nebija šķērslis atnākt, Ritvars pārliecinoši teica: “nē, nebija gan” un “viņi varētu braukt vēl”.

Atskatoties uz sešiem gadiem mākslas skolā, šī gada beidzēji atceras māla pagrabiņu un skolotājas Ināras personiskos stāstus un no tiem izrietošos padomus reālajai dzīvei. Savukārt skolotājas Līgas stundās pirmajās klasēs pašreizējie beidzēji kādu laiku esot bijuši pārņemti ar jautājumu “Kur Līga rauj tās pudeles, ko apgleznojam?”. Bet tiklīdz Viktora stundās izskanējis kāds rupjš vārds, meitenēm esot bijis jāraksta 50 labi vārdi, puišiem – jāpiepumpējas. “Atceros, ka uzrakstīju kādus 35 labus vārdus,” tā šī gada beidzēja Sintija. Tāpat, meditatīvais skolēnu aplis ap verdoša vaska katlu, kur viens pēc otra skolēni mērcēja sveces. “Mēs, skolotājai neredzot, bāzām pirkstus katlā – tad gan bija karsti,” piemin Marija.

2015-05-6-klase 1255

No pēdējā mācību gada beidzēji uzsver Purvīšu balvas 2015 laureātu darbi izstāžu zālē “Arsenāls”, Rīgā. “Man bija baisi, bet patika,” tā Sintija par balvas ieguvēja Miķeļa Fišera ekspozīciju. Nobeigumā Sintija pašreizējiem un nākamajiem skolas audzēkņiem uzsver – “kad būs lūzuma punkts, lai neizstājas!” “Kādu laiku gribēju mācības pārtraukt. Ja to būtu izdarījusi, tagad nožēlotu,” viņa saka. Arī citas šī gada beidzējas atdzīst, ka tikai pēc laika sapratušas, cik mākslas izglītība nozīmīga personības izaugsmē. Tāpat meitenes min, ka pilsētā būtu nepieciešams izveidot klases jauniešiem, kur “vēl divus gadus pamācīties mākslu”.

Šī gada mākslas skolas izlaidums notiks 5.jūnijā, plkst. 17:00, Gulbenes kultūras centrā.