Svētdien, 22.jūlijā Gulbenē ierodas mākslinieki, lai nedēļas garumā gleznotu mazpilsētas ainas, kolorītus ļaudis un lauku dzīvi Stāmerienā. Plenēra atklāšanas pasākums un iepazīšanās ar māksliniekiem notiks svētdienas vakarā Gulbenes Mākslas skolā. Sarunu vakara “Basām kājām” viesi būs dramaturgs Lauris Gundars, aktrise Anna Putniņa un mūziķis Gregs jeb Grigorijs Gorodko. Aicinām piedalīties ! Dreskods : basas kājas:)

Šoreiz uz plenēru ieradīsies Yunona Goshadze no Gruzijas, Diana Zviedriene un Rebeka Bruder no Lietuvas, George Watson no Lielbritānijas un ķīniešu māksliniece Mary Zhang, kas šobrīd dzīvo Rīgā. Latvijas mākslas dažādos virzienus pārstāvēs jaunās mākslinieces Inese Vēriņa – Lubiņa, Klāra Grundšteine un Linda Konone. Tepat no Madonas puses ieradīsies gleznotāji Maija Jakoviča un Valērijs Baida, kuru darbi pirms dažiem gadiem bija redzami izstādē Gulbenes muzejā. Jau trešo gadu plenērā strādās virtuozais akvarelists Aleksandrs Neberekutins un izcilo kompozīciju meistare – gleznotāja Neonilla Medvedeva no Rīgas. Plenērā piedalīsies arī Gulbenes Mākslas skolas pedagogi, Beļavas tautas nama mākslas studijas “Krāsu prieks” dalībnieki un vēl daži “noslēpumainie viesi”, kas ieradīsies nākamās nedēļas vidū. Plenēra noslēgumā tiks iekārtota izstāde Sarkanajā pilī, kuras atklāšana notiks 28.jūlijā plkst. 12.20 Vecgulbenes muižas parkā.
Plenēru finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija, Valmieras novada fonds un Gulbenes novada pašvaldība.