gallery wordpress plugin

4. maijā svinam LATVIJAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS 30 GADADIENU. Pēdējos gados šīs dienas svinības tiek sauktas arī par BALTĀ GALDAUTA SVĒTKIEM, jo tradicionāli latviešu godos galds vienmēr tiek klāts ar baltu galdautu. Mēs zinām arī to, ka svētkos jāsapošas savās skaistākajās drānās. Tagad mēs meklētu jauno kleitu vai stilīgākās botas, bet agrākajos laikos godos tika vilkti latviešu tautas tērpi, kuru neatņemama sastāvdaļa ir SAKTA. SAKTA ir funkcionāla rotaslieta, kurai ir divi uzdevumi – rotāt tērpu un saspraust apģērba atsevišķas daļas. Mazās saktiņas tika lietotas kreklu izgriezumu saspraušanai tā, kā mūsdienās pogas, bet lielās saktas saturēja villaines. Gulbenes Mākslas skolas audzēkņi šogad arī darināja katrs savu SAKTU.

🇱🇻Lai visiem saulaina un patriotiska diena!🇱🇻