Sniegoti vēsais Jaunais Gulbenes Mākslas skola ir sācies “karsti” – ar ciemiņiem no Igaunījas, Räpina loomemaja un kopīgām darbnīcām. Pie mums pirmo pārsteigumu igauņu jauniešiem sagādāja pašu darbus redzot izstādē gleznošanas klasē, bet mūsu skolotājiem un jauniešiem bija iespēja apgūt jaunu telpiska objekta veidošanas tehniku kopā ar igauņu mākslinieci Maria Välja . Räpina loomemaja mājas vadītājs Leo Kütt un Violetta, Ethlyn, Marten, Raimond, Vesse un Maria iepazina mākslinieka J. Straumes rakstus veidojot savu kompozīciju uz porcelāna šķīvja. Mākslinieka J.Madernieka pirms 100 gadiem veidotie burtveidoli igauņiem atgādināja rūnu rakstus un nebija nemaz tik viegli uzrakstīt savu vārdu uz porcelāna šķīvja Madernieka “šriftā”. Dienas noslēgumā kopā apskatījām Gulbenes Mākslas skolas 35 gadu jubilejai veltīto izstādi Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs un “nospraudām” plānus nākamajai kopīgajai darbnīcai Igaunijā!